Ozon ile Bakteri Temizleme

oto klima sistemi


MİKROPLARA, VİRÜSLERE, BAKTERİLERE VE KÖTÜ KOKULARA SON

20 dakikada otomobilinizdeki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Ozon nedir ve neden tercih edilir?

Üç oksijen (O3) atomundan oluşan bir kimyasal moleküldür. Diğer bir deyişle iki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon doğada ve stratosferde hazır olarak bulunur. Ozon kullanılarak yapılan dezenfeksiyon hem insan dostu hem de çevre dostu olduğu için tercih edilmektedir.

Ozon ne işe yarar?
Ozon en güçlü dezenfektanlardan biridir.
OZONLA DEZENFEKSİYON ile otomobil içindeki bakteriler, mikroplar ve mikro organizmalar %99 oranında yok edilir. Otomobil içindeki kötü kokular %99 oranında giderilir. Ozonlama teknolojisi havadaki oksijen moleküllerini (O2), ozon moleküllerine (O3) çevrilir. Otomobilinizdeki bakteri, virüs, mantar gibi canlı mikroorganizmalara yapışarak, onların hücre duvarlarını parçalar ve yok eder. Ozonun dezenfekte gücü klordan 7 kat fazladır.

Avantajı nedir?
Ozon kararsız bir molekül olduğundan kolayca oksijene geri çevrilebilir. Sadece hava, elektrik ve su tükettiği için, insan vücuduna zarar verebilecek zehirli artık bırakmaz ve zararlı madde üretmez. Uygulama yapılan alanı komple dezenfekte eder.
Ozonla dezenfeksiyonun yok ettiği bazı kokular;

Sigara, alkol, boya, hayvan, kömür, medikal, yangın, halı, lağım, küf, yemek, yanık yemek, soğan, sarımsak, çöp, leş, yağ, et, tavuk ve balık vb. kokularda etkilidir.

NOT : Ozonlama işleminden yüksek netice almak için detaylı iç temizlik yapılmış araçlara uygulanması tavsiye edilir.

Uygulama süresi yaklaşık 20-30 dakikadır..
Adres: Yalı Caddesi No:9A - Karşıyaka - İzmir
1663 Sokak No:2A - Karşıkaya - İzmir
Tel: 0232 365 37 65(pbx)
Parkototest.com
zaferdegirmen@parkototest.com